Matura

Niemal każdy, kto stoi przed wielkim wyzwaniem, jakim jest egzamin maturalny, bądź ma już ten przykry obowiązek za sobą, dobrze wie, ile trwogi budzi myśl o konieczności zdawania egzaminu z matematyki. O ile część rozszerzona jest wybierana przez pasjonatów, to egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym jest niestety obowiązkiem dla każdego ucznia szkoły średniej. To, czy uda się go wypełnić, zależy przede wszystkim od poziomu przygotowania – w tym zaś niezwykle pomocne jest opracowanie Matura z matematyki ze strony www.taniaksiazka.pl.

“Matura z matematyki” – o zawartości podręcznika

Egzamin maturalny uchodzi za jeden z najtrudniejszych, jeśli nie najtrudniejszy spośród wszystkich egzaminów zdawanych na maturze. Jest to poniekąd słuszna opinia potwierdzona przez jeden z najniższych współczynników zdawalności wśród wszystkich przedmiotów maturalnych.

Opracowanie “Matura z matematyki” pomaga w zdaniu egzaminu głównie dzięki licznym zadaniom praktycznym zaczerpniętym z egzaminów maturalnych z lat poprzednich. Dzięki temu możliwe jest przećwiczenie zagadnień nauczanych podczas edukacji w szkole średniej.

Przygotowanie do egzaminu maturalnego nie byłoby jednak pełne bez zapoznania się z aspektami teoretycznymi – teoria jest bowiem również ważna, by zrozumieć istotę i sens wykonywanych zadań. Autorzy opracowania wyszli naprzeciw potrzebom uczniów i poświęcili dużo uwagi także części teoretycznej. W repetytorium umieszczono liczne, lecz zwięzłe informacje na temat podstawowych zależności, wzorów oraz twierdzeń matematycznych, których znajomość jest bezwzględnie wymagana podczas egzaminu maturalnego. Funkcje kwadratowe, podstawy statystyki, hiperbole, parabole – wszystkie te zagadnienia zostały pokrótce omówione w niniejszym kompendium. Informacje te zostały przedstawione w sposób przystępny i miły dla oka – liczne tabele i wykresy sprawiają, że studiowanie tych wiadomości jest dla maturzysty komfortowe.

Opracowanie zostało przygotowane zgodnie z wymogami i regulacjami obowiązującej aktualnie podstawy programowej – jest to gwarancja najwyższej jakości treści zawartych w niniejszym podręczniku. Co więcej, za jego stworzenie byli odpowiedzialni pedagodzy i dydaktycy, którzy od lat pracują w oświacie oraz zajmują się tworzeniem podręczników wspierającym w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. To dzięki ich zaangażowaniu oraz pasji możliwe było stworzenie narzędzie niezwykle pomocnego dla każdego maturzysty.